STYCZEŃ
- Dzień babci i Dziadka - organizacja oraz występ artystyczny przedszkolaków.
Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka to bardzo ważna tradycja w naszym przedszkolu. Dziadkowie bowiem to wielki skarb. To oni czynią dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. To im należy się szczególne podziękowanie za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Przedszkolaki dołożyły starań, aby ten dzień był wyjątkowy. W pięknych strojach regionalnych, zaprezentowały repertuar jasełek przygotowany specjalnie dla swoich babć i dziadków.
LUTY
W piątek 14 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Walentynki. W tym dniu dzieci ubrały się na czerwono, a dzień przepełniony był atrakcjami oraz pogadankami na temat znaczenia miłości i przyjaźni w naszym życiu. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z Walentynkami, m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek. Poznały także tradycje walentynkowe, dowiedziały się jak ważne jest okazywanie uczuć przyjaźni i sympatii. Wyklejały, rysowały i kolorowały serduszka, wykonały laurki i by następnie wręczyć je jako walentynkę. Nie zabrakło również wspólnych tańców przy dźwiękach najpiękniejszych piosenek.
- Wizyta Przedszkolaków w Gminnej Bibliotece w Sromowcach Wyżnych
Przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Kilkoro z nich, było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i komentowały. Pani bibliotekarka we wspaniały sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dba książki.
- Zajęcia z pielęgniarką szkolną w ramach realizacji elementów doradztwa zawodowego
Do naszego przedszkola niecodzienny gość – Pani pielęgniarka. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy właściwie się odżywiać, jak ważne dla zdrowia jest spożywanie zdrowych produktów, owoców i warzyw. Przypomniała również o konieczności przestrzegania zasad codziennej higieny i zdrowego stylu życia. Dzieci mogły umyć gigantyczne zęby oraz pozbyć się bakterii z rąk. Dzieci, udzielając odpowiedzi na pytania gościa, wykazały się bardzo dużą wiedzą na temat zdrowego stylu życia. Największe zainteresowanie wzbudziła torba, z którą przybyła do nas Pani pielęgniarka, a zwłaszcza jej wyposażenie, czyli aparat do mierzenia ciśnienia, stetoskop, strzykawki i bandaże.
- Wyjście do sklepu na zakupy.
W ramach preorientacji zawodowej nasze przedszkolaki brały udział w projekcie Poznajemy zawody. Jednym z celów było przybliżenie zawodów z najbliższego otoczenia. W jeden z lutowych dni wybraliśmy się do okolicznego sklepu, aby poznać zawód sprzedawcy - ekspedienta. Bylismy w sklepie wielobranżowym. Obserwowaliśmy pracę ekspiedientki. Dzieci stawiały pytania. Rozmawialiśmy nt asortymenu i w jaki sposób są poukładane te przedmioty do sprzedaży. Ekspedientka zaprezentowała dzieciom kasę, pokazała zasadę działania. Dzieci zrobiły zakupy potrzebne do upieczenia chleba. Otrzymały paragon, który wspólnie analizowaliśmy. Do przedszkola wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni.
- Wspólne pieczenie chleba.
Kolejnym eksperymentem, którego doświadczyły przedszkolaki było poznanie właściwości drożdży. Dzieci mieszały je z mąką, wodą, cukrem i wspólnie obserwowaliśmy reakcje. Na koniec zrobiliśmy zaczyn na chleb.
- Mali cukiernicy – pieczenie ekogofrów.
W oddziale przedszkolnym prowadzone były zajęcia kulinarne, w czasie których dzieci przygotowywały gofry. Podczas zajęć dzieci poznały zasady bezpiecznego korzystania ze sprzętu kuchennego, doskonaliły umiejętności posługiwania się sztućcami, uczyły się przestrzegania zasad higieny podczas przygotowywania posiłków oraz utrwalały nawyk kulturalnego zachowania się przy stole.
Dzieci pod kierunkiem pań, z wielkim zapałem odmierzały składniki (zapoznanie z wagą i miarką), wsypywały je do miski i sprawnie mieszały przy pomocy robota kuchennego. Kiedy wszystko było gotowe, przystąpiły do pieczenia. Gofry wyszły znakomite!!!
Było słodko i smacznie, za dodatki służyły bita śmietana od rolnika, domowe konfitury, cukier puder własnoręcznie przyrządzony i owoce. Wszystkie gofry wyglądały apetycznie a smakowały jeszcze lepiej. Były tak pyszne, że co niektórzy skorzystali z dokładki. Nasze przedszkolaki uwielbiają takie kulinarne zajęcia, ponieważ to sama przyjemność spożywać to, co się samodzielnie przygotowało.
MARZEC
"...bo z dziewczynami nigdy nie wie, oj nie wie się...." 
8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy z grupy składali życzenia, kwiaty oraz drobne upominki dziewczynkom i swoim Paniom.