31 października świętowaliśmy w Polsce Dzień Dyni - Pumpkin Day. Nasza szkoła również włączyła się w obchody tego dnia. Z tej okazji uczniowie oraz pracownicy założyli ubrania oraz dodatki w kolorze pomarańczowym. Na szkolnej gazetce pojawiły się ciekawostki o dyniach i ich święcie. Podczas zajęć dzieci oglądały prezentację związaną z Dniem Dyni. Na szkolnym korytarzu pojawiły się dynie namalowane oraz wydrążone przez uczniów. Dzień Dyni był świetna okazją, aby połączyć dobrą zabawę z nauką języka angielskiego. Przy okazji tego święta zostały zorganizowane 3 konkursy językowe: 1. Pumpkin Description - dla klas 3-5 polegający na opisaniu zaprojektowanej i wykonanej przez siebie dyni w języku angielskim. 2. Pumpkin Dictation- dla klas 6-8, w którym uczniowie napisali dyktando związane tematycznie z Dniem Dyni. 3. Pumpkin Vocabulary Challenge- dla klas 4-5 oraz 6-8, w którym uczestnicy musieli zapamiętać jak najwięcej słów i poprawnie je zapisać. Wszyscy uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.(M.K)
I Przegląd Pieśni i Wierszy Patriotycznych
14.11.2024W dniu 7 listopada w oddziale przedszkolnym odbył się „I Przegląd pieśni i wierszy patriotycznych”. Dzieci zachęcone do występu zaprezentowały swoje umiejętności w znanych i przyjaznych warunkach. Nie ujmowało to powagi wydarzenia. Rozbudzone ciekawością historyczną i patriotyczną upamiętniły Dzień Odzyskania Niepodległości. Uczestnikom konkursu zostały wręczone przez panią dyrektor dyplomy i nagrody. Szczególnym wyróżnieniem dla laureatów był występ przed społecznością szkolną podczas szkolnych obchodów Dnia Niepodległości.
Miejsce I
- Maksymilian Pierwoła pieśń „Wojenko, wojenko”
- Marlena Nowak pieśń „Pąki białych róż”
- Barbara Pierwoła wiersz „Barwy ojczyste”
Miejsce II
- Antoni Lech
- Jakub Pierwoła
Miejsce III
- Joanna Olejarz
- Dorota Koczur
Serdecznie gratulujemy wszystkim zdolnym wykonawcom, którzy odważnie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie przed przedszkolną oraz szkolną publicznością. (C.Z, J.B)
Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości
12.11.202412 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W swoim programie artystycznym uczniowie klasy 6 przedstawili najważniejsze momenty walki o niepodległość, a Koło Wokalne poruszyło serca wszystkich, śpiewając współczesne pieśni patriotyczne. W akademii wzięły także udział przedszkolaki, nagrodzone w wewnątrzprzedszkolnym konkursie patriotycznym, które zaprezentowały się przed społecznością szkolną, recytując wiersze i śpiewając piosenki o tematyce wojennej i niepodległościowej. Występ zakończył się wspólnym śpiewaniem tradycyjnych pieśni patriotycznych - "Roty" i "My, Pierwsza Brygada" - co wzmocniło poczucie jedności i dumy z naszej historii. (N. K)
Szkoła do hymnu
12.11.2024W piątek, 8 listopada, nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu". Akcja ta, organizowana co roku w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, ma na celu zjednoczenie szkół, przedszkoli i instytucji oświatowych w Polsce i za granicą we wspólnym, uroczystym odśpiewaniu "Mazurka Dąbrowskiego".
O godzinie 11:11 wszyscy uczniowie oraz nauczyciele zgromadzili się w sali gimnastycznej, gdzie razem, z dumą i zaangażowaniem, zaśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego. W ten sposób oddaliśmy hołd naszej historii, bohaterom walczącym o niepodległość i wszystkim, którzy przez lata przyczynili się do wolności Polski.(N.K)
Program profilaktyczny „Godzina dla Młodych Głów”
12.11.2024Nasza szkoła w roku szkolnym 2024/2025 przystąpiła do programu profilaktycznego „Godzina dla Młodych Głów” przygotowanego przez fundację UNAWEZA, której założycielką jest pani Martyna Wojciechowska.
Celem programu jest profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Jego realizacja została zaplanowana w Programie Wychowawczo-Profilaktycznym naszej szkoły. Działaniami programu zostaną objęte klasy od I do VIII. Zajęcia będą się odbywać w ciągu całego roku szkolnego.
Zdrowie psychiczne dzieci jest wartością szczególnie ważną, ponieważ znajdujemy się w okresie poważnego kryzysu zdrowia psychicznego spowodowanego przeróżnymi czynnikami. Pragniemy zadbać o dobrostan psychiczny naszych uczniów i wspomagać ich funkcjonowanie nie tylko w szkolnej rzeczywistości. W czasie cyklu zajęć „młode głowy” będą mieć okazję powiedzieć o sprawach dla nich ważnych, a także nauczyć się, w jaki sposób radzić sobie z napotykanymi trudnościami. (P.N)„Godzinę dla Młodych Głów” czas zacząć😊
Mistrzostwa Gminy Czorsztyn w Piłce Halowej Dziewczyn i Chłopców Igrzyska Młodzieży
08.11.2024W czwartek 31 października w Maniowach zostały rozegrane mistrzostwa Gminy Czorsztyn w piłce halowej dziewczyn i chłopców Igrzyska Młodzieży. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy siódmej i ósmej. Turniej został rozgrywany systemem każdy z każdym. Chłopcy wygrali dwa spotkania zajmując II miejsce. Drużyna dziewczyn wygrała jedno spotkanie zajmując miejsce III. Bardzo duże zaangażowanie i poświęcenie wszystkich uczniów sprawiło, że obie drużyny stanęły na podium. (M.K)
Dziewczyny:
Martyna J, Aleksandra G., Roksana M., Agata S., Lena D., Andżelika D., Julia T., Magdalena K.
Chłopcy:
Adam B., Artur D., Szymon G., Oskar K., Łukasz K., Wojciech P., Wiktor P., Daniel G., Fabian J., Jakub J.
Kampania 19 dni
05.11.2024„Naszym marzeniem jest tworzenie świata,
w którym nie ma przemocy wobec dzieci i młodzieży…”Szkoła Podstawowa im. dh. Olgi Małkowskiej w Sromowcach Wyżnych w tym roku po raz trzeci przystąpiła do Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Jest to inicjatywa ogólnoświatowa, która ma celu zwrócić uwagę na zjawisko przemocy wobec dzieci na całym świecie. Od 1 do 19 listopada różne organizacje, instytucje i placówki łączą siły, by przypomnieć prawo wszystkich dzieci do godności, szacunku, bezpieczeństwa, wolności. W Polsce akcję koordynuje Fundacja po DRUGIE. Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Ej, to nie jest żart! To jest przemoc!”
W dniu 4 listopada w czasie apelu, na którym byli obecni wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami i nauczycielami, nastąpiła oficjalna inauguracja Kampanii 19 dni w naszej szkole. Pragniemy przyłączyć się do tej szczególnej akcji i uświadamiać naszych uczniów, edukować, prowadzić działania profilaktyczne – wszystko po to, aby nie dopuścić do pojawienia się tego zjawiska w naszym środowisku. (P.N)
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Lipiec 2022
- Wszystkie