• Realizowane projekty

• Program dla szkół

• 21.11.2020
            • W roku szkolnym 2020/2021 nasza szkoła przystąpiła do „Programu dla szkół", który jest kontynuacją programów „Owoce i warzywa w szkole" oraz „Szklanka mleka" realizowanych w ubiegłych latach.

Program skierowany jest do uczniów klas I-V. Celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych w ich codziennej diecie. Program ma również na celu propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania o charakterze edukacyjnym realizowanym w szkole.

Więcej informacji o programie można znaleźć pod adresem https://www.programdlaszkol.org

• 11.09.2020

Megamisja

MegaMisja, czyli cyfrowa edukacja w szkole i świetlicy szkolnej.

Od września 2020 roku w naszej szkole realizowany jest program edukacyjny dla świetlic szkolnych „MegaMisja”, którego organizatorem jest Fundacja Orange. Celem programu jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji uczniów. Programem objęci są uczniowie klasy I korzystający ze świetlicy szkolnej. Zajęcia odbywają się przeważnie raz w tygodniu i trwają 45 – 60 minut i są one oparte na mechanizmie gry edukacyjnej. Głównymi bohaterami są Julka i Kuba oraz Psotnik,  którzy mają mnóstwo pytań i kłopot z cyfrowym wynalazkiem.  W ciągu 10 miesięcy roku szkolnego dzieci, dzięki programowi Fundacji Orange, poszerzą wiedzę w różnych obszarach tematycznych:

1. Korzystanie z informacji

2. Dziecko w środowisku medialnym

3. Język mediów

4. Prawo

5. Kreatywne korzystanie z mediów

6. Bezpieczeństwo w komunikacji i mediach

7. Etyka i wartości w komunikacji i mediach

8. Ekonomiczne aspekty działania mediów

9. Kompetencje cyfrowe

10. Mobilne bezpieczeństwo

11. Programowanie

Dzieci pracując w grupie, podejmują kolejne wyzwania i zdobywają dla grupy „MegaMonety”, które naliczają się za każde wykonane zadanie.

Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie: https://megamisja.pl/

• 23.11.2020

Zaprzyjaźnij się z osobą niewidomą

Nasza szkoła przystąpiła do projektu pod nazwą ”Zaprzyjaźnij się z osobą niewidomą”.

Przedsięwzięcie jest realizowane przez fundację „Świat według Ludwika Braille’a”, a  głównym celem jest wspieranie edukacji oraz uwrażliwienie uczniów na potrzeby osób z niepełnosprawnością wzrokową. Otrzymane zestawy edukacyjne (broszura z alfabetem brajlowskim) zostaną wykorzystane podczas lekcji w klasach IV-VIII oraz przekazane uczniom po zakończeniu zajęć zdalnych. (J.K)

• 17.03.2021

Kolejna edycja programu „Umiem pływać”

Projekt jest realizowany w ramach ogólnopolskiego programu powszechnej nauki pływania finansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Główne cele projektu:

• upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży,
              • nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania,
              • profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy,

• zapobieganie zjawiskom patologii społecznych, w tym alkoholizmowi, poprzez organizację zajęć sportowych dla uczniów,

• efektywne wykorzystanie infrastruktury sportowej (pływalnie),

• wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej poprzez objęcie projektem w szczególności uczniów, zamieszkałych w miejscowościach, w których nie wybudowano krytej pływalni,

• edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych.

• Szkoła Podstawowa im. dh. Olgi Małkowskiej w Sromowcach Wyżnych
      • sp_sromowcewyzne@czorsztyn.pl
      • (+18) 262-97-02
      • Szkoła Podstawowa im. dh. Olgi Małkowskiej 34-443 Sromowce Wyżne, Nad Zalew 12