Niedawno w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii, podczas której panowie z grupy Arkona z Torunia przedstawili początki państwa polskiego. W trakcie pokazu prezenterzy przebierali się za różne postacie historyczne: św. Wojciecha, wojów, rycerzy oraz władców: Mieszka I i II, Bolesława Chrobrego. Panowie pokazywali przebieg bitew, koronacje polskich królów i inne ważne wydarzenia sprzed tysiąca lat. W ciekawy sposób opowiadali, jak wyglądało życie w czasach pierwszych Piastów używając przy tym rekwizytów: mieczy, tarcz, hełmów i kolczug. Na koniec pokazu zorganizowali konkurs, w którym można było się wykazać zdobytą wiedzą, a nagrodą były wybijane w trakcie pokazu średniowieczne monety. (Autorki: uczennice klasy 7)
Mistrzostwa Gminy Czorsztyn w piłce halowej
27.03.2025Turniej rozgrywany był w Maniowach 25.03.2025. Zajęcie trzeciego miejsca może być dużą motywacją do dalszego treningu i doskonalenia swoich umiejętności w piłce ręcznej. Sukces w turnieju to efekt ciężkiej pracy zespołowej. Zajęcie tak wysokiej lokaty to efekt ciężkiej pracy całego zespołu – zarówno chłopców, jak i dziewczyn. Ich współpraca i zaangażowanie były kluczem do osiągnięcia tego wyniku. Udział w takim turnieju to doskonała okazja do zdobycia doświadczenia, które na pewno przyda się w przyszłych rozgrywkach. Tego rodzaju wydarzenia sprzyjają integracji uczniów, budowaniu pasji do sportu, co jest nieocenioną wartością w życiu każdego młodego sportowca. Gratulacje dla wszystkich uczestników! (M.K)
Dzień Kolorowej Skarpetki
26.03.2025Dzień Kolorowej Skarpetki, obchodzony 21 marca, to wydarzenie, które ma na celu zwiększenie świadomości na temat zespołu Downa oraz promowanie akceptacji i szacunku dla osób z tą wadą genetyczną. Kolorowe skarpetki stały się symbolem różnorodności i indywidualności, a ich noszenie jest wyrazem solidarności z osobami z zespołem Downa.
W tym dniu także uczniowie naszej szkoły założyli kolorowe skarpetki, aby solidaryzować się z chorymi i przypomnieć wszystkim, że szacunek dla osób z niepełnosprawnościami jest niezwykle ważny. Solidaryzowanie się z chorymi na zespół Downa to jednak nie tylko noszenie kolorowych skarpetek, ale także codzienne działania, które pokazują, że każda osoba zasługuje na szacunek, miłość i wsparcie. (K. J-K)
Dzień szalonej Fryzury i Niezwykłego Nakrycia Głowy
26.03.2025Powitanie wiosny to doskonała okazja do zabawy i wyrażenia swojej kreatywności! W pierwszy dzień wiosny uczniowie mogli zaskoczyć wszystkich swoimi szalonymi fryzurami i niepowtarzalnymi nakryciami głowy. Kolorowe włosy, fantazyjne upięcia, a także różnorodne kapelusze czy opaski w wiosennych motywach z pewnością dodały energii i radości. Możecie to zobaczyć na zamieszczonych zdjęciach. (K. J-R)
Program "Native Speaker w każdej szkole"
24.03.2025Nasza szkoła w marcu realizowała program "Native Speaker w każdej szkole" prowadzony we współpracy z firmą Tutlo. Program miał na celu wzbogacenie edukacji językowej naszych uczniów poprzez bezpośredni kontakt z native speakerami języka angielskiego z różnych stron świata. W ramach programu uczniowie klas 4 – 8 uczestniczyli w bezpłatnych warsztatach, które odbywały się na platformie Tutlo z lektorami z Południowej Afryki. Dzięki temu mieli okazję rozwijać swoje umiejętności komunikacyjne i przełamywać bariery językowe w naturalnym środowisku językowym w sposób interaktywny i angażujący. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w projekcie prowadzonym przez nauczyciela języka angielskiego p. Małgorzatę Kubatek jednocześnie realizując podstawę programową. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenia i umiejętności będą dla nich cennym narzędziem w dalszej edukacji. (M. K)
Ogólnopolskie wydarzenie "Leprechaun's Way"
24.03.2025W połowie marca nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim wydarzeniu kulturowym z języka angielskiego dla szkół podstawowych pt. "Leprechaun's Way". Celem projektu było przybliżenie uczniom irlandzkiej kultury i tradycji związanych z obchodami Dnia Świętego Patryka oraz zmobilizowanie uczniów do nauki języka angielskiego w innej niż zwykle formie. W ramach wydarzenia uczniowie uczestniczyli w zajęciach angielskiego, podczas których poznawali słownictwo, tradycje, muzykę oraz tańce irlandzkie. Chętni uczniowie przez trzy dni wykonywali dodatkowe zadania pojawiające się na gazetce na korytarzu szkolnym. Nie zabrakło też konkursu na najlepszego poszukiwacza skarbu. Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział oraz zaangażowanie w realizację projektu. (M.K)
Realizacja programu edukacyjnego PCK "Dziel się uśmiechem"
24.03.2025W dniu 12 marca 2025 roku po raz kolejny uczniowie klas 1-3 wzięli udział w zajęciach edukacji zdrowotnej pt. "Dziel się uśmiechem". Zajęcia miały na celu utrwalanie zasad prawidłowej higieny jamy ustnej. Podczas trwania akcji uczniowie wzięli udział w zajęciach z panią pielęgniarką, która w sposób praktyczny przypomniała zasady mycia zębów oraz mieli możliwość udziału w różnych aktywnościach. (R.J)W dniu 12 marca 2025 roku po raz kolejny uczniowie klas 1-3 wzięli udział w zajęciach edukacji zdrowotnej pt. "Dziel się uśmiechem". Zajęcia miały na celu utrwalanie zasad prawidłowej higieny jamy ustnej. Podczas trwania akcji uczniowie wzięli udział w zajęciach z panią pielęgniarką, która w sposób praktyczny przypomniała zasady mycia zębów oraz mieli możliwość udziału w różnych aktywnościach. (R.J)
Dzień Nauki Polskiej
24.03.20255 marca uczniowie klas IV-VIII wraz z nauczycielami mieli okazję uczestniczyć w pokazie "Magia czy nauka", przygotowanym przez p. Grażynę Łabno. W ten sposób w naszej szkole (trochę z opóźnieniem) obchodziliśmy Dzień Nauki Polskiej. Najpierw P. Łabno krótko przybliżyła sylwetki wybranych naukowców, których dokonania słyną na cały świat. Potem odbył się pokaz doświadczeń chemicznych a zadaniem uczniów było wyjaśnianie zachodzących procesów. Obserwowali oni między innymi, jak zrobić tęczę w szklance, lampę lawę lub ogrzać “wodę” bez kuchenki i czajnika. Zrozumieli, że substancje mogą przypominać wodę, a jednocześnie bardzo się od niej różnić. Robili też kolorowe mleko i "przeganiali" pieprz z jego powierzchni. Okazało się, że potrafią nazwać i wyjaśnić tylko część procesów. W opisie pozostałych pomogła p. Łabno, tłumacząc że uczniowie nie mają jeszcze dostatecznej wiedzy. Jeśli jednak będą się pilnie uczyć chemii, to na pewno żadne z przedstawionych doświadczeń nie będzie stanowić problemów. (G.Ł)
Rekrutacja - informacja
21.03.2025Komisja rekrutacyjna po przeanalizowaniu pod względem formalnym i prawnym złożonych wniosków o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej, zakwalifikowała wszystkie wnioski do dalszego etapu rekrutacji.
UWAGA - zakwalifikowanie wniosku nie jest równoznaczne z przyjęciem dziecka do oddziału przedszkolnego, klasy pierwszej.
W dalszej kolejności należy pisemnie potwierdzić wolę przyjęcia dziecka do oddziału przedszkonego, klasy pierwszej. Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia odbywa się od 14.03.2025 r. do 24.03.2024 r. do godz. 1430. Brak pisemnego potwierdzenia jest jednoznaczny z rezygnacją z dalszego procesu rekrutacyjnego. Wniosek można pobrać w sekretariacie szkoły lub klikając w link poniżej.
27.03.2025 r. - ogłoszenie listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.
Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – eliminacje gminne
18.03.202517 marca w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, wykazując się wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej, pierwszej pomocy oraz historii pożarnictwa.
Uczestnicy najpierw zmierzyli się z testem pisemnym, a w przypadku remisów konieczne były dogrywki, które dostarczyły dodatkowych emocji. Po wyrównanej rywalizacji wyłoniono zwycięzców, którzy będą reprezentować gminę na szczeblu powiatowym. Z naszej szkoły do kolejnego etapu w kategorii klas V - VIII zakwalifikowali się:
🏆 Szymon Górecki – I miejsce
🥈 Aleksandra Gabryś – II miejsce
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia w kolejnym etapie turnieju! (J.K)
Jak dbać o zdrowie wczesną wiosną? Zajęcia z pielęgniarką w kl.1.
18.03.2025Wczesna wiosna to czas przeziębień i spadku odporności. 12.marca uczniowie klasy 1 uczestniczyli w zajęciach z pielęgniarką szkolną na temat: Jak dbać o zdrowie wczesną wiosną”. Uzyskali informacje na temat prawidłowego odżywiania, aktywności, aktywności fizycznej oraz odpoczynku. Na podsumowanie pisali krótki test dotyczący tematu zajęć. (B. J-D)
Tak minęła nam zima w przedszkolu
18.03.2025STYCZEŃ
- Dzień babci i Dziadka - organizacja oraz występ artystyczny przedszkolaków.
Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka to bardzo ważna tradycja w naszym przedszkolu. Dziadkowie bowiem to wielki skarb. To oni czynią dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. To im należy się szczególne podziękowanie za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Przedszkolaki dołożyły starań, aby ten dzień był wyjątkowy. W pięknych strojach regionalnych, zaprezentowały repertuar jasełek przygotowany specjalnie dla swoich babć i dziadków.
LUTY
- Walentynki w przedszkolu
W piątek 14 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Walentynki. W tym dniu dzieci ubrały się na czerwono, a dzień przepełniony był atrakcjami oraz pogadankami na temat znaczenia miłości i przyjaźni w naszym życiu. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z Walentynkami, m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek. Poznały także tradycje walentynkowe, dowiedziały się jak ważne jest okazywanie uczuć przyjaźni i sympatii. Wyklejały, rysowały i kolorowały serduszka, wykonały laurki i by następnie wręczyć je jako walentynkę. Nie zabrakło również wspólnych tańców przy dźwiękach najpiękniejszych piosenek.
- Wizyta Przedszkolaków w Gminnej Bibliotece w Sromowcach Wyżnych
Przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Kilkoro z nich, było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i komentowały. Pani bibliotekarka we wspaniały sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dba książki.
- Zajęcia z pielęgniarką szkolną w ramach realizacji elementów doradztwa zawodowego
Do naszego przedszkola niecodzienny gość – Pani pielęgniarka. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy właściwie się odżywiać, jak ważne dla zdrowia jest spożywanie zdrowych produktów, owoców i warzyw. Przypomniała również o konieczności przestrzegania zasad codziennej higieny i zdrowego stylu życia. Dzieci mogły umyć gigantyczne zęby oraz pozbyć się bakterii z rąk. Dzieci, udzielając odpowiedzi na pytania gościa, wykazały się bardzo dużą wiedzą na temat zdrowego stylu życia. Największe zainteresowanie wzbudziła torba, z którą przybyła do nas Pani pielęgniarka, a zwłaszcza jej wyposażenie, czyli aparat do mierzenia ciśnienia, stetoskop, strzykawki i bandaże.
- Wyjście do sklepu na zakupy.
W ramach preorientacji zawodowej nasze przedszkolaki brały udział w projekcie Poznajemy zawody. Jednym z celów było przybliżenie zawodów z najbliższego otoczenia. W jeden z lutowych dni wybraliśmy się do okolicznego sklepu, aby poznać zawód sprzedawcy - ekspedienta. Bylismy w sklepie wielobranżowym. Obserwowaliśmy pracę ekspiedientki. Dzieci stawiały pytania. Rozmawialiśmy nt asortymenu i w jaki sposób są poukładane te przedmioty do sprzedaży. Ekspedientka zaprezentowała dzieciom kasę, pokazała zasadę działania. Dzieci zrobiły zakupy potrzebne do upieczenia chleba. Otrzymały paragon, który wspólnie analizowaliśmy. Do przedszkola wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni.
- Wspólne pieczenie chleba.
Kolejnym eksperymentem, którego doświadczyły przedszkolaki było poznanie właściwości drożdży. Dzieci mieszały je z mąką, wodą, cukrem i wspólnie obserwowaliśmy reakcje. Na koniec zrobiliśmy zaczyn na chleb.
- Mali cukiernicy – pieczenie ekogofrów.
W oddziale przedszkolnym prowadzone były zajęcia kulinarne, w czasie których dzieci przygotowywały gofry. Podczas zajęć dzieci poznały zasady bezpiecznego korzystania ze sprzętu kuchennego, doskonaliły umiejętności posługiwania się sztućcami, uczyły się przestrzegania zasad higieny podczas przygotowywania posiłków oraz utrwalały nawyk kulturalnego zachowania się przy stole.
Dzieci pod kierunkiem pań, z wielkim zapałem odmierzały składniki (zapoznanie z wagą i miarką), wsypywały je do miski i sprawnie mieszały przy pomocy robota kuchennego. Kiedy wszystko było gotowe, przystąpiły do pieczenia. Gofry wyszły znakomite!!!
Było słodko i smacznie, za dodatki służyły bita śmietana od rolnika, domowe konfitury, cukier puder własnoręcznie przyrządzony i owoce. Wszystkie gofry wyglądały apetycznie a smakowały jeszcze lepiej. Były tak pyszne, że co niektórzy skorzystali z dokładki. Nasze przedszkolaki uwielbiają takie kulinarne zajęcia, ponieważ to sama przyjemność spożywać to, co się samodzielnie przygotowało.
MARZEC
- Dzień kobiet
"...bo z dziewczynami nigdy nie wie, oj nie wie się...."
8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy z grupy składali życzenia, kwiaty oraz drobne upominki dziewczynkom i swoim Paniom.
Edukacyjny wyjazd do straży pożarnej i kina
16.03.202512 marca uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w wyjątkowej wycieczce do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowym Targu. Podczas wizyty mieli okazję poznać specyfikę pracy strażaków, zobaczyć nowoczesny sprzęt ratowniczy oraz dowiedzieć się, jak wygląda codzienna służba w straży pożarnej. Była to cenna lekcja na temat bezpieczeństwa, odpowiedzialności i pracy w służbach ratowniczych.
Po fascynującej wizycie uczniowie udali się do kina na seans filmu „Jeden na milion”, który opowiada poruszającą historię Austina – chłopca z autyzmem, który swoją determinacją i siłą ducha zmienia życie bliskich. Film dostarczył wielu emocji i skłonił do refleksji na temat akceptacji oraz siły rodzinnych więzi.
Wyjazd okazał się nie tylko wartościową lekcją, ale również doskonałą okazją do integracji, wspólnego spędzenia czasu i zdobycia nowych doświadczeń. (J.K.)
Sukcesy naszych uczniów w konkursie „Góralska Cytanka”
16.03.202511 kwietnia w Grywałdzie odbył się II Konkurs Gwarowego Czytania Tekstów Literatury Regionalnej Pienin – „Góralska Cytanka”. To wyjątkowe wydarzenie było doskonałą okazją do pielęgnowania tradycji oraz zaprezentowania umiejętności językowych i artystycznych związanych z kulturą góralską.
Naszą szkołę dumnie reprezentowali uczniowie zarówno w kategorii plastycznej, jak i czytelniczej. Udział w konkursie pozwolił im nie tylko rozwijać pasje literackie i artystyczne, ale także przyczynił się do kultywowania bogatego dziedzictwa Pienin.
Z radością informujemy, że Aleksandra Gabryś otrzymała wyróżnienie w kategorii czytelniczej klas VII-VIII, natomiast Kornelia Dębska z klasy IV oraz Natalia Truty z klasy VII zdobyły wyróżnienia w kategorii plastycznej.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów! Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się podczas Gali Finałowej „Góralskiego Cytania”, która będzie miała miejsce w kwietniu w Jabłonce.
Dziękujemy uczniom za zaangażowanie oraz nauczycielom i rodzicom za wsparcie w pielęgnowaniu lokalnej kultury! (J.K.)
Roztańczony karnawał
18.03.2025W środę 27 lutego 2025 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Sala gimnastyczna naszej szkoły zamieniła się w salę balową i zapełniła się niezwykłymi postaciami z bajek, filmów i książek. Najpierw bawili się najmłodsi – uczniowie klas I-III, a później uczniowie klas IV-VIII. Zabawę prowadzili nieocenieni dj z klasy ósmej.
Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie w rytmach aktualnych przebojów muzycznych – jak przystało na prawdziwy bal. Wszyscy mogli uczestniczyć w zabawach i konkursach. Na młodszych czekały atrakcje w postaci malowania twarzy, zaplatania kolorowych warkoczyków. Można było zrobić sobie naklejkowy tatuaż oraz zwierzątko z kolorowych balonów. Niezastąpiona Pani Natalia porwała wszystkich do tańca w rytm karnawałowych przebojów. Starsi uczniowie oprócz szaleństw na parkiecie brali udział w szkolnej „Randce w ciemno”.
Uczniowie mogli uzupełnić utraconą podczas tanecznych pląsów energię korzystając z poczęstunku przygotowanego przez Radę Rodziców.
Zabawa umożliwiła całej społeczności szkolnej spędzenie czasu w prawdziwie karnawałowej atmosferze, a czas spędzony wspólnie przyniósł wiele radości. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa się udała – z całego serca dziękujemy! (Opiekun SU)
Zawody w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Wójta Gminy Czorsztyn
11.03.20253 marca na stoku w Kluszkowcach odbyły się emocjonujące zawody w narciarstwie alpejskim o Puchar Wójta Gminy Czorsztyn. W rywalizacji uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy, którzy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności na wymagającej trasie slalomu. Zawodnicy stawili czoła trasie pełnej technicznych zakrętów, która wymagała nie tylko precyzyjnej jazdy, ale także doskonałej kondycji fizycznej. Z naszej szkoły na podium stanęli:
Szymon Kurnyta – 2. miejsce 🥈
Andżelika Dębska – 3. miejsce 🥉
Warunki pogodowe sprzyjały rywalizacji, a trasa została profesjonalnie przygotowana przez organizatorów. Wójt Gminy Czorsztyn osobiście wręczyła nagrody, dziękując zawodnikom za ich sportowego ducha oraz zaangażowanie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów na stoku! (M. K)
Dzień Kobiet w naszej szkole
16.03.2025Dzień Kobiet to wyjątkowa okazja, aby wyrazić wdzięczność wszystkim kobietom, małym i dużym. W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Spódnicy, który był doskonałą okazją, aby wyrazić kobiecość w stroju.
W ramach obchodów Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski zorganizował wybory najsympatyczniejszej koleżanki. Była to dobra okazja, aby docenić te dziewczyny, które swoją życzliwością i uśmiechem sprawiają, że każdy dzień staje się lepszy. (opiekun SU)
Mistrzostwa Gminy Czorsztyn w piłce siatkowej dziewczyn i chłopców
10.03.202524.02.2025 roku odbył się turniej piłki siatkowej chłopców i dziewczyn w którym uczestniczyły wszystkie drużyny reprezentujące szkoły Gminy Czorsztyn. Turniej przebiegał w bardzo miłej atmosferze a zawodnicy z naszej szkoły wykazali się dużym zaangażowanie. Zmagania zostały rozegrane systemem każdy z każdym. Gratulacja dla wszystkich drużyn za zaangażowanie i duch walki. (M.K)
Wyniki:
Igrzyska młodzieży
Chłopcy - III m
Dziewczyny - IV m
Igrzyska dzieci
Chłopcy - IV m
Dziewczyny - m
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - eliminacja szkolne
06.03.2025Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej (OTWP) to coroczny konkurs, który ma na celu zwiększenie świadomości na temat ochrony przeciwpożarowej oraz propagowanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa pożarowego. 5 marca odbyły się eliminacje szkolne, które są pierwszym etapem tego turnieju. Do konkursu przystąpiło 13 uczniów z klas I-VIII. Uczniowie rozwiązywali test pisemny składający się z 30 pytań zamkniętych. Po przeprowadzeniu dogrywki o II i III miejsce w katergorii klas V-VIII, komisja konkursowa w składzie: p. Jadwiga Kobylarczyk, dh Marcin Dębski oraz dh Jacek Górecki wyłoniła zwycięzców:
Kategoria klas I-IV
I miejsce – Ksawery Kozub, kl. III
II miejsce – Faustyna Pierwoła, kl. II
III miejsce – Maciej Olejarz, kl. III
Kategoria klas V-VIII
I miejsce – Szymon Górecki, kl. VIII
II miejsce – Patrycja Pierwoła, kl. VII
III miejsce – Aleksandra Gabryś, kl. VIII
Wszystkim uczestnikom gratulujemy posiadanej wiedzy pożarniczej, a zwycięzcom życzymy powodzenia podczas eliminacji gminnych, które odbędą się 17 marca w naszej szkole. Serdecznie dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej za zaangażowanie oraz ufundowanie dyplomów i nagród. (J.K.)
Zimowy Rajd PTTK
03.03.202521 lutego uczniowie z klas 7 i 8, należący do SKKT, wzięli udział w X Zimowym Rajdzie Turystyczno-Historycznym na Przysłop „Śladami Partyzantów”. Po rozpoczęciu rajdu przez organizatorów, PTTK Szczawnica i LO Krościenko, uczestnicy wyruszyli na szlak. Trasa rajdu prowadziła przez Bryjarkę do schroniska pod Bereśnikiem. Dalej na Dzwonkówkę do przełęczy Przysłop. W tym historycznym miejscu, poświęconym pamięci poległych partyzantów w czasie II wojny światowej, złożone zostały znicze i oddano hołd pamięci poległym. Zakończenie rajdu odbyło się w zajeździe Czarda gdzie organizatorzy przygotowali dla uczestników ciepły posiłek i gorącą herbatę. (B.N-B)
Archiwum Aktualności