• Spotkanie z podróżnikiem

28.02.2023

W poniedziałek w naszej szkole, zagościł doświadczony podróżnik z ciekawą opowieścią o jednej ze swoich ostatnich eskapad, tym razem do Amazonii. Spotkanie było interesujące ze względu na swoją tematykę, ale też charyzmę prowadzącego, który z niezwykłą ekspresją opowiadał o przygodach i doświadczeniach z podróży, zachęcał do zadawania pytań i nagradzał w drobnych konkursach wiedzy. Namawiał słuchaczy do podróżowania i poznawania świata, a także do nauki języków obcych, których znajomość staje się przysłowiową furtką na świat. Wszyscy uczestnicy nie mogą się już doczekać kolejnego spotkania. (J.W)

• 14 lutego - Walentynki

15.02.2023

Dla uczniów naszej szkoły  dzień 14 lutego stał się okazją do wspólnej zabawy. Celem tego dnia było zachęcanie dzieci do okazywania uczuć innym osobom - kolegom, koleżankom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły. Już od rana po szkole kursowała walentynkowa poczta. Cieszyła się ona wielkim powodzeniem i w krótkim czasie została zapełniona po brzegi.  Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wcielili się w „walentynkowych listonoszy”, roznosili walentynkowe karteczki, liściki, lizaki, sprawiając radość wszystkim.

Wśród społeczności szkolnej królował kolor czerwony, bo w ramach akcji „Szkoła Razem” każdy z nas mógł założyć odzież w tym energetycznym kolorze. Korytarze naszej szkoły „zaczerwieniły”  się  podobnie jak policzki adresatów „walentynek”.

„I nie zapomnijcie, że prawdziwa miłość nie stawia warunków, nie oblicza, nie wypomina, ale po prostu kocha” (Jan Paweł II)

• Szkolna akcja czytelnicza pod hasłem "Wieża czytelnicza"

15.02.2023

Czytanie pozytywnie wpływa na rozwój dziecka. Jak mawiała W. Szymborska jest to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła. Uczniowie klas II-VIII w I półroczu wyruszyli w  długą  czytelniczą wyprawę, której celem  było nie tylko, propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, ale również rywalizacja międzyklasowa. Każda klasa budowała swoją wieże, której wysokość zależała od ilości przeczytanych stron. Taka akcja doskonale motywuje do czytelnictwa, ponieważ czytanie kojarzy się im się wówczas z zabawą i rywalizacją a nie z przykrym obowiązkiem. Na gazetce uczniowie mogli obserwować zarówno postępy swojej klasy jak i  postępy innych klas. (J.K)

• Ferie zimowe w oddziale przedszkolnym

14.02.2023

Ferie zimowe 2023r. w naszym oddziale przedszkolnym, to czas świetnych zabaw i realizacji ciekawych pomysłów.

Już pierwszego dnia, dzieci brały udział w doświadczeniach ze śniegiem podczas realizacji innowacji „Eko- przedszkolak”. Kolejną atrakcją był dzień filmowy podczas którego oglądnęliśmy nie tylko bajkę, ale również samodzielnie przygotowaliśmy popcorn, który jest nieodłączną częścią wyprawy do kina.

Korzystając z pięknej zimowej pogody, bawiliśmy się na śniegu oraz lepiliśmy baławana.

Dzieci oddały się również twórczej aktywności plastycznej, tworząc „zimowy” obrazek z nietypowych, wyszukanych materiałów plastycznych.

Wszystkie dzieci kochają bajki, ale najbardziej te, które mogą oglądać, dlatego, też zorganizowaliśmy sobie teatrzyk podczas którego dzieci własnoręcznie przygotowały kukiełki podczas zajęć plastycznych. Dzieci w trakcie ferii przeniosły się w krainę fantazji i wyobraźni, odgrywały bajkowe role i wesoło spędzały ze sobą czas...(R.J)

• "Mały książę"

13.02.2023

10 stycznia uczniowie klas 7 i 8 mieli okazję wybrać się  do Nowego Targu, by w murach MCK zapoznać się z teatralną adaptacją szkolnej lektury "Mały Książę". Przedstawienie pomyślane zostało jako spektakl muzyczny, dlatego nie zabrakło w nim efektownych scen tańca. Cały wyjazd z założenia miał charakter edukacyjny, ale sprzyjał także integracji uczniów. (N.K)