26 października uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce do gospodarstwa pszczelarskiego ,,Sądecki Bartnik.” W tym uroczym gospodarstwie pasiecznym, dzieci mogły podziwiać piękne zabytkowe ule, posłuchać ciekawostek o życiu pszczół, które na ekranach monitorów w ,,łąkowej sali” dodawały nastroju opowiadaniom pani przewodnik. Z dużym zainteresowaniem uczniowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych podczas , których każdy wykonał dla siebie dwie woskowe świece. Dzieci obejrzały także zabytkowe sprzęty pszczelarskie, odwiedziły również zagrodę kóz, gdzie z radością mogły je karmić. Po pysznym obiedzie był teatrzyk dla dzieci. Punktem kończącym pobyt w pszczelarskim gospodarstwie były zakupy pysznych miodków i pamiątek w tamtejszym sklepiku. Organizatorem i kierownikiem wycieczki była pani Jadwiga Kobylarczyk. Piękna, jesienna pogoda sprzyjała wycieczce. Dzieci wróciły może trochę zmęczone, ale zadowolone. (B.P)
CODE WEEK 2021
24.10.2021Od 9 do 24 października w całej Europie świętowaliśmy Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2021. Nasza szkoła po raz pierwszy brała udział w tym wydarzeniu. Zadania z programowania i kodowania rozwiązywali uczniowie klasy pierwszej, drugiej, trzeciej oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Inicjatorem i organizatorem zajęć była p. Jadwiga Kobylarczyk.
Europejski Tydzień Kodowania to wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa i nie tylko! Jego misją jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem. Programowanie to nie tylko siedzenie przed komputerem, ale przede wszystkim ćwiczenie logicznego myślenia, spostrzegawczości, koncentracji uwagi czy umiejętności matematycznych. Praca w zespołach, szukanie wspólnych rozwiązań, pomagają doskonalić tak ważne w dzisiejszych czasach kompetencje społeczne. W ramach obchodów CODE WEEK 2021 w naszej szkole odbyło się 10 zajęć tematycznych z programem „Uczymy Dzieci Programować”:
11.10.2021 - Tworzymy zespół z Uczymy Dzieci Programować
12.10.2021 - Uczymy się współpracy z Uczymy Dzieci Programować
13.10.2021 - Krytycznie myślimy z Uczymy Dzieci Programować
14.10.2021 - Sprawdzamy informacje z Uczymy Dzieci Programować
15.10.2021 - Nasze pomysły z Uczymy Dzieci Programować
18.10.2021 - Jesteśmy kreatywni z Uczymy Dzieci Programować
19.10.2021 - Mówię i słucham – komunikacja z Uczymy Dzieci Programować
20.10.2021 - Budujemy relacje z Uczymy Dzieci Programować
21.10.2021 - Szukamy i doświadczamy z Uczymy Dzieci Programować
22.10.2021 - Błędy są ok! Szukamy rozwiązań z Uczymy Dzieci Programować
Zajęcia prowadzone były w formie zabaw rozwijających logiczne, algorytmiczne myślenie, szyfrowanie, z wykorzystaniem maty edukacyjnej i kolorowych kubeczków oraz maty wirtualnej. Uczniowie naszej szkoły przekonali się, że kodować można nie tylko na komputerze ale także na dywanie. Na pewno chętnie podejmą kolejne wyzwania w ramach nauki programowania. (J.K)
Dzień Edukacji Narodowej
21.10.2021Dzień Edukacji Narodowej - polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego powstało 27 kwietnia 1972 r. i obchodzone od tamtego dnia jako Dzień Nauczyciela, a od 1982r. pod zmienioną nazwą jako Dzień Edukacji Narodowej.
To święto upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zatwierdzone przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773r.
"Bo nauczyciel jest kapitanem, co na okręcie dookoła świata płynie wraz z nami przez szkolne lata"- Ten cytat zaczerpnięty z wiersza Jerzego Ficowskiego „Wielka podróż” przyświeca całej społeczności szkolne,
Uroczysty apel z tej okazji odbył się 14 października 2021 roku . Uczniowie klasy IV wraz z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego przestawiła krótką część artystyczną, dołączyli równie uczniowie klasy II oraz nie zabrakło przedszkolaków. Wszyscy uczcili ten dzień: wierszem, piosenką , a nawet tańcem. Recytowali wiersze i śpiewali piosenki o tematyce szkolnej,. Również nie zabrakło przemówienia Pani Dyrektor , która wyróżniła pracę swoich pracowników a następnie spotkali się z wychowawcami.
Również przedstawiciel Rady Rodziców złożył życzenia i wręczył symboliczne kwiaty (J.G)
Dzień Chłopaka w naszej szkole
13.10.2021Dzień Chłopaka to taki dzień w naszej społeczności szkolnej, który budzi wiele emocji. Tego dnia w naszej szkole nie zabrakło życzeń, a także upominków dla każdego chłopaka, tego mniejszego i tego większego. Postarały się o to dziewczyny. Obdarowały swoich kolegów z klas drobnymi upominkami, słodyczami oraz życzeniami:
Wszystkim chłopakom, dużym i małym
Życzyć dziś chcemy, by byli wspaniali.
Spełnienia marzeń, uśmiechu, radości.
Wspaniałych wrażeń i dużo miłości.
Dużo słodyczy, życia pięknego
I wszystkiego najlepszego!
Zorganizowano też Szkolny Konkurs na Najsympatyczniejszego Chłopaka w naszej szkole! Po zakończeniu głosowania ten zaszczytny tytuł został przyznany:
Konradowi Bańkoszowi – kl.8
Dominikowi Bańkoszowi – kl.8
Jankowi Stopiakowi – kl.8
Gratulujemy!
K.J.R.
Dzień Piżamy
13.10.2021W naszej szkole po raz pierwszy miał miejsce Dzień Piżamy. Kto tylko chciała mógł w tym dniu , wyjątkowo założyć ten wybitnie domowy strój lub jakiś jego element na szkolne lekcje.
Dzień Piżamy obchodzi się na znak solidarności z dzieciakami, które przewlekła, często ciężka choroba zmusiła do długiego przebywania w szpitalu lub ośrodku rehabilitacyjnym. Często marzą one o „zwykłym” życiu, o tym żeby założyć dżinsy lub dres i po prostu pójść do szkoły.
Od tego dnia nasi uczniowie symbolicznie pożegnali się „z piżamą” jako symbolem izolacji wywołanej pandemią. K.J.R.
Światowy Dzień Uśmiechu
05.10.2021Światowy Dzień Uśmiechu jest obchodzony w pierwszy piątek października. W tym roku ten dzień przypadł na pierwszy dzień tego jesiennego miesiąca. Nasza szkoła postanowiła zaakcentować to święto i dołączyć do Uśmiechniętych Szkół. Zostały wykonane zdjęcia uczniom poszczególnych klas - wszyscy byli szeroko uśmiechnięci i ubrani na kolorowo.
W Dzień Uśmiechu na korytarzu pojawiła się okolicznościowa dekoracja, na której zostały zamieszczone między innymi zdjęcia "uśmiechniętych klas", a także inne symbole mające na celu podkreślenie znaczenia uśmiechu w kontaktach międzyludzkich.Decyzja o przyłączeniu się do obchodów Światowego Dnia Uśmiechu była także związana
z manifestacją sprzeciwu wobec przemocy. Światowy Dzień bez Przemocy przypada na
2 października. Z tej okazji przygotowano gazetkę tematyczną. W naszej szkole nie ma przyzwolenia na niewłaściwe zachowanie wobec innych osób, ponieważ jesteśmy szkołą bez przemocy. PRZEMOC POKONAMY UŚMIECHEM!:)Szkoła została zgłoszona do następujących programów realizowanych pod patronatem Głównego Inspektoratu Sanitarnego:
- Nie pal przy mnie , proszę! (klasy I, II, III).
- Bieg po zdrowie (klasa IV).
- Znajdź właściwe rozwiązanie (klasa V). (P.N)
Wycieczka do Oświęcimia i Wadowic
03.10.202123 września uczniowie klasy 8, wraz z kolegami ze Sromowiec Niżnych odwiedzili Wadowice i Oświęcim. Po drodze zatrzymali się przy zamku w Suchej Beskidzkiej. Zamek, zwany „małym Wawelem”, to jeden z najpiękniejszych obiektów architektury renesansowej w Polsce. Dzisiaj to centrum kultury, sztuki i nauki dla całego regionu. W swojej prawie sześciowiekowej historii był własnością pięciu rodzin szlacheckich: Castiglione-Suskich, Komorowskich, Wielopolskich, Branickich i Tarnowskich. Nie obyło się bez spaceru po zamkowych ogrodach i pamiątkowym zdjęciu na dziedzińcu.
Następnym celem naszej wycieczki były Wadowice, rodzinne miasto Karola Wojtyły. Tutaj podeszliśmy pod dom Karola Wojtyły oraz kościół, z którym przyszły papież był związany. Na rynku mieliśmy możliwość przypomnieć sobie miasta, które Jan Paweł II odwiedził, bowiem rynek jest wyłożony płytami z wygrawerowanymi na nich nazwami polskich miast oraz krajów, które papież odwiedził .
Ostatnim punktem było zwiedzenie byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau. Obóz Auschwitz stał się dla świata symbolem terroru, ludobójstwa Holocaustu i psychicznej męki. Poznaliśmy tragiczną historię największego obozu, historię ludzkiego cierpienia tych, którzy zginęli, ponieważ byli Żydami…. Zwiedzaliśmy oryginalne baraki, ruiny komory gazowej, ścianę śmierci. Przygnębiające wrażenie zrobiły na nas stosy butów, ubrań, walizek… Jednakże czujemy, że odwiedziny tego miejsca to jest nasz obowiązek, poprzez pamięć i szacunek wobec osób, które tutaj niewinnie zginęły. (M.R)
50 Rajd Szlakami Partyzantów
29.09.202116.10.2020 r, w piękny jesienny czwartek grupa uczniów z klasy siódmej i ósmej wyruszyła po raz kolejny na gorczańskie szlaki, aby wziąć udział w Rajdzie Szlakami Partyzantów. Ta turystyczna impreza, organizowana przez PTTK ma długą tradycję. Tegoroczny rajd był szczególny, jubileuszowy - został zorganizowany po raz pięćdziesiąty. Jego trasa wiodła z miejscowości położonych pod Lubaniem do Ochotnicy Dolnej.
Wczesnym rankiem na szlaki wiodące w Gorce wyruszyli wraz z nami uczniowie szkół z terenu gminy Czorsztyn, Krościenko, Szczawnica. Wszystkim uczestnikom rajdu dopisywała świetna kondycja i doskonałe humory. Mogliśmy podziwiać przyrodę Gorczańskiego Parku Narodowego skąpaną w ciepłych promieniach słońca.
W Ochotnicy Dolnej, pod pomnikiem Krwawej Wigilii miała miejsce zbiórka wszystkich uczestników Rajdu Szlakami Partyzantów. Zebrało nas się tam całkiem sporo, prawie 600 osób. Po zjedzeniu pysznej grochówki i odpoczynku pięknie przywitała nas młodzież ze Szkoły Podstawowej w Ochotnicy Dolnej. Mogliśmy także wziąć udział w pokazie sprzętów z Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, obejrzeć broń pochodzącą z tego muzeum, przyjrzeć się partyzanckiej grupie rekonstrukcyjnej i wziąć udział w taktycznej grze wojennej. Przedstawiciel naszej szkoły wziął udział w Przeglądzie Piosenki Patriotycznej. Pięknie wykonał utwór Jacka Kaczmarskiego „Mury”.
Po chwili refleksji i zadumy nad historią, oddaniu hołdu bohaterskim mieszkańcom Ochotnicy Dolnej , uczestniczący w rajdzie uczniowie nawiązali nowe znajomości z uczniami z innych szkół, mieli okazję porozmawiać ze znajomymi. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu. (K.J.R.)
Warsztaty w Izbie Regionalnej
27.09.2021Tradycyjnie, co roku odbywają się w Izbie Regionalnej warsztaty dla uczniów naszej szkoły, prowadzone przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. W tym roku szkolnym, w drugiej połowie września brali w nich udział uczniowie wszystkich klas. Dzieci zapoznały się z dawnymi maszynami i narzędziami rolniczymi znajdującymi się w Izbie. Poznały proces powstawania tkanin, a także proces powstawania chleba, miały też możliwość robienia masła i moskoli. Poznały strój pieniński, a także dowiedziały się, jak wyglądała nauka ich dziadków. Zajęcia w Izbie Regionalnej były dla wszystkich uczestników dużą atrakcją. Dzięki tym zajęciom zrozumieli, jak ciężko dawniej ludzie musieli pracować, by wytworzyć różne produkty. Jedzenie przez każdą grupę moskoli umiliło wszystkim pobyt w tym wyjątkowym miejscu. Dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za miłe przyjęcie. (M.P.)
Narodowe Czytanie 2021
08.09.2021W dniu 3.09.2021 w naszej szkole odbyło się NARODOWE CZYTANIE.
Podczas tegorocznej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania na lekcji języka polskiego w klasie VIII, czytaliśmy Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej. To utwór, który reprezentuje rodzaj literacki jakim jest dramat ( uczniowie od razu wskazali) dlatego też czytaliśmy go z podziałem na role. Odczytaliśmy 9 aktów I sceny i uczniowie stwierdzili , że jest to komedia satyryczna ( gatunek). W utworze tym odnajdujemy komizm , ale również gorzką ironię, zostało również przekazane uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Każdy uczeń wcielał się w różne role. (J.G)
Żegnaj Szkoło
26.06.2021Zakończenie roku w klasach I-III
25 czerwca uroczystość zakończenia roku szkolnego 2020/2021 poprzedziła msza święta, po której już w szkole, o godzinie 9.00 uczniów klas I-III i przybyłych rodziców powitała Pani Dyrektor Joanna Workowska. Szkolną uroczystość uświetnił występ artystyczny poszczególnych klas. Kolejnym punktem było nagrodzenie uczniów za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie oraz rozdanie świadectw. Nagrody książkowe ufundowała Rada Rodziców. Na zakończenie Pani Dyrektor skierowała do uczniów, rodziców i nauczycieli słowa, że mimo trudności z jakimi musieli się wszyscy zmierzyć w okresie pandemii, udało się realizować kształcenie na odległość, a rok szkolny kończy się pełnią satysfakcji z osiągniętych wyników. Życzyła też wszystkim miłych wakacji. Po pożegnaniu się z wychowawcami, uczniowie klas I- III, rozeszli się do domów. (B.P)
Zakończenie roku w klasach IV-VIII
W dniu 25 czerwca 2021 r. o godzinie 10:00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas IV-VIII. Przed uczniami przeszło dwa miesiące wakacyjnego wypoczynku. Dyrektor szkoły mgr Joanna Workowska w swoim przemówieniu gratulowała uczniom wspaniałych wyników w nauce oraz sukcesów w konkursach wiedzy przedmiotowej, artystycznych i zawodach sportowych ( chociaż ze względu na pandemię było tego stosunkowo mniej niż w ubiegłych latach) Życzyła dzieciom i ich rodzicom udanego wypoczynku wakacyjnego. Szczególnie odniosła się do klasy ósmej, w której to pokładane były duże nadzieje i nie zawiedli - 10 osób otrzymało świadectwo z wyróżnieniem
Podczas uroczystości najpilniejsi otrzymali wyróżnienia za rzetelną i wytrwałą pracę w roku szkolnym 2020/2021 Wyróżnienia uczniom wręczyli: dyrektor Joanna Workowska oraz przedstawiciel Rady Rodziców p. Renata Janczy. Uchwałą Rady Pedagogicznej z dnia 21czerwca 2021 r. najlepszą uczennicą szkoły jest Anna Olejarz uczennica klasy ósmej ze średnia 5,72. Ania otrzymała też nagrodę Wójta Gminy Czorsztyn
Podczas uroczystości klasa ósma przedstawiła montaż słowno–muzyczny z przesłaniem dla klas młodszych „ Nie wątp w błękit nieba, gdy nad Twoim dachem stoją ciemne chmury”, przekazano też poczet sztandarowy przedstawicielom klasy siódmej, oraz złożono uroczyste ślubowanie absolwentów szkoły. Klasa siódma przedstawiła program artystyczny, którym pożegnał klasę ósmą. Na zakończenie , każdy absolwent otrzymał od klasy siódmej drobny upominek.(J. Góralska)
MegaMisja - podsumowanie
09.07.2021Zakończyła się nasza przygoda z MegaMisją. Od września 2020 r. na zajęciach świetlicowych spotykaliśmy się z Julką i Kubą oraz naszym ulubionym Psotnikiem. Za nami cały rok świetnej zabawy w cyfrowym laboratorium gdzie uczniowie zdobywali nowe umiejętności w zakresie świadomego korzystania z multimediów i Internetu.Wszystkie zadania wykonywali z radością i wielkim zaangażowaniem. Dodatkową motywacją była możliwość zdobycia punktów oraz cennych nagród, które losowała dla nas maszyna losująca – wśród nich znalazły się dwa tablety, dwa kreatywne zestawy plastyczne, zestaw gier planszowych, a wiele ciekawych książek. MISJA ZOSTAŁA WYKONANA! (J.K)
Apel Bezpieczne Wakacje 2021
26.06.2021W środę 23 czerwca uczniowie klas II- IV oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w apelu ,,Bezpieczne Wakacje.” Program artystyczny połączony z prezentacją multimedialną dotyczący zasad bezpiecznego wypoczynku został zaprezentowany przez klasę I pod kierunkiem wychowawczyni. Celem potkania było uświadomienie uczniom, że podczas beztroskich zabaw i wakacyjnych przyjemności, nie wolno zapomnieć o bezpieczeństwie własnym i bliskich. Nie tylko młodsza latorośl naszej szkoły przypomniała sobie reguły bezpiecznego wypoczynku. Również w klasach starszych, wychowawcy przeprowadzili pogadanki na temat ogólnego bezpieczeństwa podczas wakacji. Wszystkim uczniom życzymy wspaniałych wakacji i pięknych wspomnień po powrocie do szkoły.(B.P)
Projekty w klasie VII
26.06.2021W Klasie VII pod koniec roku odbywały się prezentacje projektów, nad którymi pracowali uczniowie w drugim półroczu na lekcjach plastyki. Zostały przygotowane i opracowane cztery projekty. Uczniowie sami chcą się nimi pochwalić i opisać to nad czym pracowali.
Jeden z projektów samodzielnie przygotowała i opracowała Judyta Sproch, nosi on tytuł „Fotografia”.
Judyta - Celem projektu było przekazanie innym podstawowych informacji o fotografii i pokazanie jej przykładów. Uczestnicy dowiedzieli się jak zmienił się aparat fotograficzny, oraz zobaczyli przykłady i rodzaje zdjęć.
Drugi projekt opowiadał o modzie.
Katarzyna-Naszym celem było ukazanie odbiorcom jak dawniej się ubierano. W naszej prezentacji nie tylko ukazaliśmy dawne stroje świata, ale również nasze stroje regionalne. Nad naszym projektem pracowało 5 osób: Amelia, Kasia, Ania, Kamil i Kuba.
Trzeci projekt był projektem badawczym, sprawdzał znajomość najważniejszych wydarzeń historycznych dla Polski mieszkańców Sromowiec Wyżnych.
Konrad -Nasz projekt skupiał się na wiedzy historycznej mieszkańców aby ową wiedzę sprawdzić przygotowaliśmy quiz składający się z 16 pytań. Chcieliśmy aby nasz projekt nie tylko sprawdzał wiedzę ale również ją uzupełniał. Wiadomości obejmowały okres od chrztu Polski do upadku w Polsce komunizmu. Przygotowali: Dominik, Konrad, Mak, Krzyś, Paweł i Dawid
Projekt czwarty mówił o recykling
Skład grupy: Jasiek, Milena, Magda, Gabrysia, Wiktor, Dorian.
Jasiek-celem naszego projektu było przybliżenie, przypomnienie i pokazanie informacji na temat recyklingu. Przygotowaliśmy quiz, prezentację, plakat i Władka (robot wykonany z kartonów, taśmy klejącej i butelek plastikowych). W prezentacji były ogólne informacje o recyklingu, kilka ciekawych informacji i zdjęcia. Quiz sprawdzał wiedzę na temat recyklingu Podczas tworzenia projektu dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, nauczyliśmy się współpracować.
Egzamin na kartę rowerową
20.06.202116 czerwca odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową. Uczniowie którzy z pozytywnym wynikiem przebrnęli przez pierwszy etap egzaminu, musieli wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze zgodnie z przepisami ruchu drogowego. W egzaminie wzięli udział uczniowie klasy czwartej oraz piątej. Wszyscy świetnie poradzili sobie z zadaniami. Gratulujemy i życzymy bezpiecznej drogi! (J.K)
Poznaj ABCDE czerniaka
20.06.2021Czerniaki mają wiele cech charakterystycznych, które pomagają w ich rozpoznaniu. Cechy te określane są za pomocą kryteriów ABCDE.
Letnie półkolonie
14.06.2021W imieniu Centrum Edukacji Lotniczej serdecznie zapraszamy Wasze dzieci do udziału w tegorocznej edycji Wakacyjnych campów lotniskowych! W tym roku po raz pierwszy zapraszamy przez całe wakacje!
Półkolonie będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-16:30.
Zajęcia różnią się w zależności od wybranego programu. Jeden uczestnik może wziąć udział w dwóch półkoloniach.
Telefon: +48 12 639 36 87
Email: Hanna.Kościelny@krakowairport.pl
Dzień Dziecka w oddziale przedszkolnym oraz w klasach I-III
14.06.2021Dzień Dziecka w klasach I-III przepełniony był w wieloma atrakcjami. Przede wszystkim różnił się on od zwykłego dnia spędzonego w ławce szkolnej. Były konkursy sportowe na boisku szkolnym, malowanie na arkuszach w parach ilustracji dzieci z innych stron świata, ,,naklejanie kolorowych piegów" oraz wiele innych zabaw, które umiliły dzieciom ten dzień. Radości było wiele i niech każdy dzień przynosi naszym uczniom takie odczucia i wrażenia.
Dzień Dziecka
08.06.2021W dniu 7 czerwca okazji „Dnia Dziecka" uczniowie klasy IV miło spędzili czas w kręgielni i sali gier w Domu Wypoczynkowym Pod Taborem. Gra w kręgle sprawiła im dużo frajdy i zadowolenia. W czasie dwu godzinnego pobytu spędzonego aktywnie, każdy spalił mnóstwo kalorii, ale by nabrać sił na nowo postanowiliśmy zapełnić brzuszki zamawiając pizzę. Wyjazd był finansowany przez Radę Rodziców – DZIĘKUJEMY (J.K)
XXI Edycja Konkursu Plastycznego ,,Kto tu rządzi"?
14.06.2021Wśród nagrodzonych prac plastycznych w XXI Edycji Konkursu Plastycznego ,, Kto tu rządzi? Praca sołtysa i rady sołeckiej w naszej wsi”, którego organizatorem co roku jest Szkoła Podstawowa im. św. Kazimierza Jagiellończyka w Bańskiej Niżnej znalazły się prace uczniów z naszej szkoły. Uczennica klasy VI- Martyna Kobylarczyk zajęła I miejsce w kategorii klas IV-VIII, a Jan Pierwoła z klasy I otrzymał wyróżnienie w kategorii klas 0-I. Gratulujemy nagrodzonym i pozostałym uczniom, których piękne prace plastyczne również zostały zaprezentowane w tym konkursie. Wspomnijmy, że celem tegoż konkursu było rozwijanie zainteresowań dzieci pracą sołtysa i samorządu w ich miejscu zamieszkania. (B.P)
Archiwum Aktualności