• Wycieczka do Kacwina klasy II i III - Wioska Indiańska

02.06.2022

Z okazji Dnia Dziecka, 1 czerwca, klasy 2 i 3 pojechały do Kacwina gdzie znajduje się Wioska Indiańska. Uczniowie zostali powitani przez szamana. W namiocie Dwóch Wodzów, zapoznali się ze zwyczajami Indian, m.innymi ich twarze zostały pomalowane w tradycyjne wzory indiańskie. Wzięli udział w zabawach, strzelaniu z łuku, tańcu indiańskim, rzucie dzidą oraz puszczaniu mega baniek mydlanych. Pobyt w wiosce zakończył się paleniem ogniska i zjedzeniem pieczonej kiełbasy.(B.N-B)

• Przedszkolaki i klasa pierwsza z wizytą Wiosce Indiańskiej w Kacwinie

02.06.2022

31 maja 2022 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz pierwsza klasa wybrały się na wycieczkę do wioski indiańskiej w Kacwinie. Celem wycieczki było zapoznanie się ze zwyczajami, tradycjami  i obrzędami indiańskimi, które szczególnie działają na wyobraźnię dziecięcą i niosą pożyteczne wartości związane z umiejętnością życia w grupie. Dzieci zostały oprowadzone przez "wodzów plemienia " po wiosce i przyjęte do szczepu indiańskiego. Wszystkie miały możliwość strzelania z łuku do tarczy, spróbowania walczenia dzidą, bujania się na hamakach czy grania na bębnach w Wielkim TIPI. Szczególne zainteresowanie wzbudziły u dzieci rekwizyty, jakimi posługiwali się Indianie w życiu codziennym. Następnie udały się na wspólny posiłek - pyszne pieczone kiełbaski. W czasie pobytu w wiosce, dzieci miały możliwość podziwiania pięknych widoków podczas pieszej wędrówki. Szczęśliwi i uradowani po dniu pełnym wrażeń wrócili do domu.  (R.J)

• Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego klas IV-VIII

02.06.2022

Ojcowski Park Narodowy, chociaż najmniejszy ze wszystkich parków narodowych w Polsce, oferuje wiele atrakcji przyrodniczych, historycznych i krajobrazowych. Mogli się o nich przekonać uczniowie klas IV - VIII, którzy wraz z wychowawcami 1 czerwca br. udali się na wycieczkę  właśnie w to piękne i urokliwe miejsce w Małopolsce. Podczas wycieczki zwiedzieliśmy  największą jaskinię na terenie Jury Krakowskiej: Jaskinię Wierzchowską oraz nieco mniejszą jaskinię  Ciemną, w której to mogliśmy spotkać nietoperze oraz dowiedzieć się nieco o naszych przodkach - Neandertalczykach. Kolejnym punktem był zamek w  Pieskowej Skale, Maczuga Herkulesa oraz spacer przepiękną Doliną Prądnika z Bramą Krakowską  oraz Źródełkiem Miłości,  a wszystko to z przepięknymi widokami form krasowych, ostańcami porośniętymi zielenią. Dzięki pięknej pogodzie oraz fantastycznej pani Przewodnik, która nas  prowadziła, poznaliśmy wiele legend i ciekawostek dotyczących unikatowych miejsc w Ojcowskim Parku Narodowym.Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy w godzinach wieczornych. (Z.M)