• Aktualności

      • Laboratoria Przyszłości

       23.12.2021

       Nasza szkoła przystąpiła do Rządowego programu Laboratoria Przyszłości. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

       Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Udział w programie pozwala na stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

       Laboratoria Przyszłości to największa inwestycja państwa polskiego w historii, w nowoczesną edukację!  Wsparcie zostało nam przekazane  w całości z góry, bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

       Więcej informacji o programie znajdziesz na stronie https://www.gov.pl/web/laboratoria

      • ,,Cicha noc, święta noc … ”

       21.12.2021

       Tradycją naszej szkoły jest organizowanie w okresie przedświątecznym Wigilii Szkolnej. Niestety sytuacja związana z pandemią, uniemożliwiła spotkanie na tak zwanej  ,,wieczerzy wigilijnej”, na której cała społeczność szkolona mogłaby wspólnie podzielić się opłatkami, zjeść kapustę i ciasteczka. Mimo ograniczeń, 17 grudnia był w naszej szkole dniem uroczystym. Uczniowie przyszli w galowych strojach i zapanowała  świąteczna atmosfera, którą uświetniły jasełka z elementem śpiewu i tańca regionalnego. Inscenizacja bożonarodzeniowa zaprezentowana była przez uczniów z klasy II, III,VII, VIII  pod kierunkiem pani Bożeny Pierwoła i pani Jadwigi Kobylarczyk. Punktem kończącym uroczystość były ciepłe życzenia skierowane przez panią Dyrektor Joannę Workowską do uczniów i wszystkich pracowników szkoły oraz symboliczne połamanie się opłatkiem.(B.P)

      • Spotkanie z cyklu "Powrót do korzeni"

       15.12.2021

       8 grudnia odbyło się w naszej szkole spotkanie z cyklu „Powrót do korzeni”. Cała społeczność szkolna w tym dniu ubrana była w stroje regionalne. Tematem tegorocznego spotkania było porównanie czasów dawnych i dzisiejszych w naszej miejscowości. Zaproszeni goście: przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich, Panie Stanisława Krupa i Anna Dębska oraz Pan Szczepan Janczy przedstawili codzienne życie mieszkańców, zwyczaje oraz stroje używane w dawnych czasach; porównali czasy dawne z dzisiejszymi. Następnie Konrad Bańkosz zaśpiewał piękną, sromowską pieśń „Gdzie się Polska kończy, hej”. Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor bardzo serdecznie podziękowała gościom za cenne informacje dotyczące życia mieszkańców Sromowiec w dawnych czasach. Podkreśliła, jak ważne jest dla nas dziedzictwo kulturowe naszych przodków i tradycja.(M.P.)

      • Mikołajki w szkole

       09.12.2021

       Jak co roku, 6 grudnia do naszej szkoły przybył długo oczekiwany gość, a był to oczywiście św. Mikołaj, który przywiózł ze sobą słodkie upominki. Na ten dzień czekali wszyscy, jednak szczególnie najwięcej emocji i radości „niecodzienna wizyta” wzbudziła w najmłodszych dzieciach oddziału przedszkolnego oraz klas I – II. W podziękowaniu za otrzymane prezenty nasi uczniowie śpiewali piosenki i recytowali wierszyki. Zrobili sobie również zdjęcia ze św. Mikołajem. Nasz gość mógł przybyć ze wspaniałymi upominkami dzięki Radzie Rodziców naszej szkoły, która zadbała o to, aby paczki były atrakcyjne.  Mikołaj nie zapomniał też o starszej latorośli- uczniach klas III - VIII dla, których mikołajkowym prezentem był koncert pt. ,,Muzyka Świata” w wykonaniu artystów z Łódzkiego Biura Koncertowego ,,Wirtuoz.” (B.P)

      • Andrzejki

       05.12.2021

       ,,Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze.”

       Zabawy andrzejkowe zorganizowane w klasach I-III oraz w oddziale przedszkolnym przebiegały w atmosferze wróżb i magii. Tradycyjny zaś zwyczaj ,,przepowiadania przyszłości,” wzbudzał u dzieci radość i śmiech. Z wróżb mogły odczytać, jaka czeka ich przyszłość, jak będzie miała na imię ich sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości. Wszystkim dopisywał dobry humor, bo przecież najważniejsze podczas zabaw andrzejkowych jest to, by się świetnie bawić , a wróżby traktować z ,,przymrużeniem oka.” (B.P)

      • Święto Niepodległości

       06.12.2021

       „Aby człowiek wiedział, dokąd zmierza, musi wiedzieć, skąd pochodzi. Naród bez historii błądzi jak człowiek bez pamięci.”

       17 listopada w naszej szkole odbyła się wzruszająca akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. Tegoroczny apel przygotowali uczniowie klasy 8 przypominając najważniejsze momenty naszej historii.(M.K)

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. dh. Olgi Małkowskiej w Sromowcach Wyżnych
    • sp_sromowcewyzne@czorsztyn.pl
    • (+18) 262-97-02
    • Szkoła Podstawowa im. dh. Olgi Małkowskiej 34-443 Sromowce Wyżne, Nad Zalew 12 Poland