• Aktualności

      • Walentynki

       18.02.2022

       !4 lutego uczniowie klas 0- 4 obchodzili Walentynki. W ramach akcji 'Szkoła razem", która ma na celu integrację uczniów, w ich stroju  dominował w tym dniu kolor czerwony. Aby walentynkowej tradycji stało się zadość i każdy mógł przekazać wybranej osobie kartkę walentynkową, została uruchomiona specjalna świąteczna Poczta. Można było za jej pomocą okazać sympatię koledze lub koleżance. Nie chodziło tutaj wcale o wyznanie miłości, lecz zwykły gest przyjaźni, czy też koleżeństwa. Biblioteka Szkolna prowadziła 'Słodkie wypożyczanie". Każdy uczeń, który odwiedził jej progi został obdarowany przez Panią Jadwigę Kobylarczyk słodkim upominkiem. Cały dzień przebiegał w miłej atmosferze, pod znakiem okazywanej serdeczności i rozdawanych ze szczerego serca słodkości.Opiekun SU

      • Akademia Bezpiecznego Puchatka

       11.02.2022

       Pierwszoklasiści z naszej szkoły biorą udział w programie "Akademia Bezpiecznego Puchatka". Celem programu jest poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają swoją naukę w szkole, wytworzenie u dzieci naturalnych sposobów unikania i reagowania na zagrożenia. Uczniowie uczestniczą w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa na drogach, bezpieczeństwa w sieci, prawidłowych relacjach między rówieśnikami. Wykonywali prace plastyczne, oglądali prezentacje, rozwiązywali krzyżówki. Na podsumowanie rozwiązywali Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Klasa otrzymała certyfikat "Akademia Bezpiecznego Puchatka"  a każdy uczeń dyplom.  (BJD)

      • Pasowanie na czytelnika

       06.02.2022

       3 lutego odbyło się  oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki. Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej, to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego pierwszoklasisty.W tym dniu uczniowie  uczestniczyli  w zajęciach bibliotecznych, podczas  których zapoznali się z regulaminem biblioteki szkolnej i  z jej księgozbiorem. Aby wziąć jednak udział w pasowaniu, musieli dobrze wykonać zadania polegające na przyporządkowaniu napisu z imieniem bohatera do rysunku oraz poprawnie odpowiedzieć na pytania związane z biblioteką i książkami.  Pierwszoklasiści  złożyli uroczyste przyrzeczenie:

       My uczniowie pierwszej klasy,

       Uroczyście przyrzekamy,

       Że będziemy książki kochać,

       Krzywdy zrobić im nie damy

       I wskazówek i rad książek

       Będziemy słuchać z uwagą,

       Obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą!

       PRZYRZEKAMY.

      • Konkurs "Góralskie serce"

       06.02.2022

       14 stycznia w Izbie Regionalnej po raz kolejny odbył się konkurs recytatorów i gawędziarzy „Góralskie serce”. Celem konkursu jest kultywowanie oraz popularyzowanie tradycji związanej z niematerialnym dziedzictwem kultury. Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa uczniów z klas I-VIII. Młodzi artyści przed jury prezentowali wyuczone utwory pienińskich twórców ludowych  i nie tylko. Jury za przepiękną prezentację utworów w gwarze sromowskiej przyznało w kategorii:

       Gawędziarz:

       I miejsce - Aleksandra Gabryś  - kl. V

              Kornelia Dębska -  kl. I

              Katarzyna Janczyk - l. II

       II miejsce – Martyna Kobylarczyk – kl. VII 

                Sara Janczy – kl. II

                Szczepan Pierwoła - kl. II

       III miejsce – Aleksandra Górecka – kl. V

                 Józefa Sproch - kl. II

       Wyróżnienie – Anna Kozub kl. II

        Jan Pierwoła – kl. II

       Recytator:

       Wyróżnienie – Daria Bańkosz – kl. I

       Uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych, zakwalifikowali się do XLV Gminnego Przeglądu Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia -Florka. Finał Przeglądu na etapie wojewódzkim odbędzie się w Białym Dunajcu w dniu 10 lutego 2022 r.

       Gratulujemy wszystkim, a zwycięzcom życzymy sukcesu w kolejnym etapie (J.K).

      • Dzień Babci i Dziadka

       03.02.2022

       W dniu 25 stycznia 2022 roku w oddziale przedszkolnym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu dziecka, dlatego dzieci pamiętały o ich święcie i wspólnie z paniami przygotowały występ. Pani Dyrektor Joanna Workowska przywitała przybyłych gości i złożyła im serdeczne życzenia. Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty ukochanym Babciom i Dziadkom. Goście z radością, ale i wzruszeniem obserwowali występy swoich wnucząt. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dziadków jak i dzieci.(M.P.)

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. dh. Olgi Małkowskiej w Sromowcach Wyżnych
    • sp_sromowcewyzne@czorsztyn.pl
    • (+18) 262-97-02
    • Szkoła Podstawowa im. dh. Olgi Małkowskiej 34-443 Sromowce Wyżne, Nad Zalew 12 Poland