• Aktualności

      • MegaMisja - podsumowanie

       09.07.2021

       Zakończyła się nasza przygoda z MegaMisją.  Od września 2020 r. na zajęciach świetlicowych spotykaliśmy się z Julką i Kubą oraz naszym ulubionym Psotnikiem. Za nami cały rok świetnej zabawy w cyfrowym laboratorium gdzie uczniowie zdobywali nowe umiejętności w zakresie świadomego korzystania z multimediów i Internetu.Wszystkie zadania wykonywali z radością i wielkim zaangażowaniem. Dodatkową motywacją była możliwość zdobycia punktów oraz cennych nagród, które losowała dla nas maszyna losująca – wśród nich znalazły się dwa tablety, dwa kreatywne zestawy plastyczne, zestaw gier planszowych, a  wiele ciekawych książek. MISJA ZOSTAŁA WYKONANA! (J.K)

      • Spotkanie ze Świętym Mikołajem

       02.07.2021

       Święty Mikołaj corocznie odwiedza dzieci w naszej szkole. W tym roku nie zapomniał o przedszkolakach i 4 grudnia z workiem pełnym prezentów zawitał w progi szkoły. Za ciężką pracę w ciągu całego roku Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Dzieci były bardzo uradowane wizytą niezwykłego Gościa.(M.P.) 

      • Andrzejki w przedszkolu

       02.07.2021

       Dnia 26 listopada nasze przedszkolaki świętowały „ Andrzejki.” Już od rana w sali panował andrzejkowy, tajemniczy nastrój. Dzieci pięknie tańczyły przy muzyce. Odgadywały, kim będą w przyszłości. Układając swoje buty sprawdziły, kto z nich pojedzie w daleką podróż. Andrzejki w naszym oddziale przedszkolnym były niezwykle udane. Radości nie było końca.(M.P.) 

      • Dzień Pluszowego Misia

       02.07.2021

       25 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego uroczyście obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji poznały historię powstania tego święta. Dzieci z radością wykonywały wiele zadań związanych z misiem oraz lepiły dla niego torcik z plasteliny. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały też bajki o misiach. Misiowy dzień bardzo się dzieciom podobał.(M.P.) 

      • Szkoła do hymnu

       02.07.2021

       10 listopada 2020 r. nasza szkoła wzięła udział w akcji MEN "Szkoła do hymnu".

       O godzinie 11.11 dzieci z oddziału przedszkolnego uroczyście odśpiewały hymn narodowy. Pozostali uczniowie klas I – VIII śpiewali hymn online łącząc się z nauczycielami. 11 listopada to szczególny dzień dla Polaków. Właśnie w tym dniu Polska po wielu latach niewoli odzyskała niepodległość.(M.P.)

      • Pasowanie na przedszkolaka

       02.07.2021

       Dzień 27 października pozostanie na długo w pamięci dzieci z oddziału przedszkolnego. W tym dniu odbyła się uroczystość Pasowania na przedszkolaka. Na wstępie dzieci przedstawiły program artystyczny: recytowały wiersze, śpiewały piosenki, wykonały taniec ze wstążkami. Po części artystycznej odbyło się uroczyste ślubowanie. Najważniejszym punktem uroczystości było „Pasowanie na przedszkolaka”, którego dokonała Pani Dyrektor Joanna Workowska. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania na przedszkolaka oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców. (M.P.) 

      • Ślubowanie klasy pierwszej

       02.07.2021

       27 października odbyła się w szkole uroczystość pasowania na uczniów klasy I.  Dzieci serdecznie powitała pani Dyrektor Joanna Workowska, po czym pierwszaki pięknie zaprezentowały swój program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni p. Bożeny Pierwoła. Następnie w podniosłej atmosferze, przed biało – czerwoną flagą pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. ,,Pasuję Cię na ucznia naszej szkoły" - mówiła dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką ramion dumnie stojących pierwszaków.  Akcentem kończącym uroczystość były upominki ufundowane przez Radę Rodziców, które wręczyła uczniom Pani Dyrektor. Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w przygotowaniu uroczystości oraz wszystkim Rodzicom pierwszaczków za to, że myślami byli z nami w tym szczególnym dniu. (B.P) 

      • Dzień Edukacji Narodowej

       02.07.2021

       „Wykształcenie to dobro, którego nikt nie jest w stanie nas pozbawić” - J. Menander

       Październik we wszystkich szkołach w Polsce kojarzony jest z Dniem Nauczyciela.  Ten dzień obchodzony jest na pamiątkę utworzenia pierwszego na świecie Ministerstwa Oświaty – Komisji Edukacji Narodowej. Zostało ono utworzone po I rozbiorze Polski, 14 października 1773 roku, a od roku 1982 zwany jest Dniem Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie klasy IV pod czujnym okiem Pani Jadwigi Kobylarczyk przygotowali program artystyczny. To święto w tym roku obchodzone było w cieniu pandemii covid-19, jednak uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestnictwa w akademii z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Wcześniej klasa IV nagrała swój występ, który został odtworzony uczniom klas I-III, natomiast klasy starsze uczestniczyły w akademii z podziałem na grupy. Pomimo trudnej sytuacji, nie zabrakło w tym dniu podziękowań i uśmiechu dla naszych nauczycieli i pracowników obsługi. Na zakończenie akademii głos zabrała Pani Dyrektor, która mówiła o pięknej a jednocześnie trudnej pracy nauczycieli. Podziękowała swoim pedagogom oraz pracownikom szkoły za zaangażowanie w pracę, oraz życzyła im zdrowia, wielu sił i wytrwałości. Nagrodziła także nauczycieli Nagrodą Dyrektora Szkoły. Rada Rodziców naszej szkoły również doceniła nauczycielski trud, kierując w stronę grona pedagogicznego serdeczne podziękowania. Samorząd Uczniowski obdarował nauczycieli różami i najlepszymi życzeniami. (J.K) 

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. dh. Olgi Małkowskiej w Sromowcach Wyżnych
    • (+18) 262-97-02
    • Szkoła Podstawowa im. dh. Olgi Małkowskiej 34-443 Sromowce Wyżne, Nad Zalew 12 Poland
    • e-puap - /spsromowcewyzne/SkrytkaESP