• Aktualności

      • Żegnaj Szkoło

       26.06.2021

       Zakończenie roku w klasach I-III

       25 czerwca uroczystość zakończenia roku szkolnego 2020/2021 poprzedziła msza święta, po której już w szkole, o godzinie 9.00 uczniów klas I-III i przybyłych rodziców powitała Pani Dyrektor Joanna Workowska. Szkolną uroczystość uświetnił występ artystyczny poszczególnych klas. Kolejnym punktem było nagrodzenie uczniów za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie oraz rozdanie świadectw. Nagrody książkowe ufundowała Rada Rodziców. Na zakończenie Pani Dyrektor skierowała do uczniów, rodziców i nauczycieli słowa, że mimo trudności z jakimi musieli się wszyscy zmierzyć w okresie pandemii, udało się realizować kształcenie na odległość, a rok szkolny kończy się pełnią satysfakcji z osiągniętych wyników. Życzyła też wszystkim miłych wakacji. Po pożegnaniu się z wychowawcami, uczniowie klas I- III, rozeszli się do domów. (B.P)

       Zakończenie roku w klasach IV-VIII

       W dniu 25 czerwca 2021 r. o godzinie 10:00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas IV-VIII. Przed uczniami przeszło dwa miesiące wakacyjnego wypoczynku.  Dyrektor szkoły mgr Joanna Workowska w swoim przemówieniu gratulowała uczniom wspaniałych wyników w nauce oraz sukcesów w konkursach wiedzy przedmiotowej, artystycznych i zawodach sportowych ( chociaż ze względu na pandemię było tego stosunkowo mniej niż w ubiegłych latach) Życzyła dzieciom i ich rodzicom udanego wypoczynku wakacyjnego. Szczególnie odniosła się do klasy ósmej, w której to pokładane były duże nadzieje i nie zawiedli -  10 osób otrzymało świadectwo z wyróżnieniem

       Podczas uroczystości najpilniejsi otrzymali wyróżnienia za rzetelną i wytrwałą pracę w roku szkolnym 2020/2021 Wyróżnienia uczniom wręczyli:  dyrektor Joanna Workowska oraz przedstawiciel  Rady Rodziców p. Renata Janczy. Uchwałą Rady Pedagogicznej z dnia 21czerwca 2021 r. najlepszą uczennicą szkoły jest Anna Olejarz uczennica klasy ósmej ze średnia 5,72. Ania otrzymała też nagrodę Wójta Gminy Czorsztyn

       Podczas uroczystości klasa ósma przedstawiła montaż słowno–muzyczny z przesłaniem dla klas młodszych „ Nie wątp w błękit nieba, gdy nad Twoim dachem stoją ciemne chmury”,  przekazano też poczet sztandarowy przedstawicielom klasy siódmej, oraz złożono uroczyste ślubowanie absolwentów szkoły. Klasa siódma przedstawiła program artystyczny, którym pożegnał klasę ósmą. Na zakończenie , każdy absolwent otrzymał od klasy siódmej drobny upominek.(J. Góralska)

        

      • Apel Bezpieczne Wakacje 2021

       26.06.2021

       W środę 23 czerwca uczniowie klas II- IV oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w apelu ,,Bezpieczne Wakacje.” Program artystyczny połączony z prezentacją multimedialną dotyczący zasad bezpiecznego wypoczynku został zaprezentowany przez klasę I pod kierunkiem wychowawczyni. Celem potkania było uświadomienie uczniom, że podczas beztroskich zabaw i wakacyjnych przyjemności, nie wolno zapomnieć o bezpieczeństwie własnym i bliskich. Nie tylko młodsza latorośl naszej szkoły przypomniała sobie reguły bezpiecznego wypoczynku. Również w klasach starszych, wychowawcy przeprowadzili pogadanki na temat ogólnego bezpieczeństwa podczas wakacji. Wszystkim uczniom życzymy wspaniałych wakacji i pięknych wspomnień po powrocie do szkoły.(B.P)

      • Projekty w klasie VII

       26.06.2021

       W Klasie VII pod koniec roku odbywały się prezentacje projektów, nad którymi pracowali uczniowie w drugim półroczu na lekcjach plastyki. Zostały przygotowane i opracowane cztery projekty. Uczniowie sami chcą  się nimi pochwalić i opisać  to nad czym pracowali.

       Jeden z projektów samodzielnie przygotowała i opracowała Judyta Sproch, nosi on tytuł „Fotografia”.

       Judyta - Celem projektu było przekazanie innym podstawowych informacji o fotografii i pokazanie jej przykładów. Uczestnicy dowiedzieli się jak zmienił się aparat fotograficzny, oraz zobaczyli  przykłady i rodzaje zdjęć.

       Drugi projekt opowiadał o modzie.

       Katarzyna-Naszym celem było ukazanie odbiorcom jak dawniej się ubierano. W naszej prezentacji nie tylko ukazaliśmy dawne stroje świata, ale również nasze stroje regionalne. Nad naszym projektem pracowało 5 osób: Amelia, Kasia, Ania, Kamil i Kuba.

        

       Trzeci projekt był projektem badawczym, sprawdzał znajomość najważniejszych wydarzeń historycznych dla Polski mieszkańców Sromowiec Wyżnych.

       Konrad -Nasz projekt skupiał się na wiedzy historycznej mieszkańców aby ową wiedzę sprawdzić przygotowaliśmy quiz składający się z 16 pytań. Chcieliśmy aby nasz projekt nie tylko sprawdzał wiedzę ale również ją uzupełniał. Wiadomości obejmowały okres od chrztu Polski do upadku w Polsce komunizmu. Przygotowali: Dominik, Konrad, Mak, Krzyś, Paweł i Dawid

        

       Projekt czwarty mówił o  recykling

       Skład grupy: Jasiek, Milena, Magda, Gabrysia, Wiktor, Dorian.

       Jasiek-celem naszego projektu było przybliżenie, przypomnienie i pokazanie informacji na temat recyklingu. Przygotowaliśmy quiz, prezentację, plakat i Władka (robot wykonany z kartonów, taśmy klejącej i butelek plastikowych). W prezentacji były ogólne informacje o recyklingu, kilka ciekawych informacji i zdjęcia. Quiz  sprawdzał wiedzę na temat recyklingu  Podczas tworzenia projektu dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, nauczyliśmy się współpracować.

      • Egzamin na kartę rowerową

       20.06.2021

       16 czerwca odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową. Uczniowie którzy z pozytywnym wynikiem przebrnęli przez pierwszy etap egzaminu, musieli wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze zgodnie z przepisami ruchu drogowego. W egzaminie wzięli udział uczniowie klasy czwartej oraz piątej. Wszyscy świetnie poradzili sobie z zadaniami. Gratulujemy i życzymy bezpiecznej drogi! (J.K)

        

      • Letnie półkolonie

       14.06.2021

       W imieniu Centrum Edukacji Lotniczej serdecznie zapraszamy Wasze dzieci do udziału w tegorocznej edycji Wakacyjnych campów lotniskowych! W tym roku po raz pierwszy zapraszamy przez całe wakacje!

       Półkolonie będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-16:30.

       Zajęcia różnią się w zależności od wybranego programu. Jeden uczestnik może wziąć udział w dwóch półkoloniach. 

        Telefon: +48 12 639 36 87

        Email: Hanna.Kościelny@krakowairport.pl

      • Dzień Dziecka

       08.06.2021

       W dniu 7 czerwca okazji „Dnia Dziecka" uczniowie klasy IV miło spędzili czas w kręgielni i sali gier w Domu Wypoczynkowym Pod Taborem. Gra w kręgle sprawiła im dużo frajdy i zadowolenia. W czasie dwu godzinnego pobytu spędzonego aktywnie, każdy spalił mnóstwo kalorii, ale by nabrać sił na nowo postanowiliśmy zapełnić brzuszki zamawiając pizzę. Wyjazd był finansowany przez Radę Rodziców – DZIĘKUJEMY (J.K)

      • XXI Edycja Konkursu Plastycznego ,,Kto tu rządzi"?

       14.06.2021

       Wśród nagrodzonych prac plastycznych w XXI Edycji Konkursu Plastycznego ,, Kto tu rządzi? Praca sołtysa i rady sołeckiej w naszej wsi”, którego  organizatorem co roku jest Szkoła Podstawowa im. św. Kazimierza Jagiellończyka w Bańskiej Niżnej znalazły się prace uczniów z naszej szkoły. Uczennica klasy VI- Martyna Kobylarczyk zajęła I miejsce w kategorii klas IV-VIII, a Jan Pierwoła z klasy I otrzymał wyróżnienie w kategorii klas 0-I. Gratulujemy nagrodzonym i pozostałym uczniom, których piękne prace plastyczne również zostały zaprezentowane w tym konkursie. Wspomnijmy, że celem tegoż konkursu było rozwijanie zainteresowań dzieci pracą sołtysa i samorządu w ich miejscu zamieszkania. (B.P)

      • III Przegląd Folkloru Pienin Gorców i Podhala „Nuta Dunajca”

       07.06.2021

       W dniach 5-6.06.2021 roku w Maniowach odbył się III Przegląd Folkloru Pienin, Gorców i Podhala „Nuta Dunajca". Celem konkursu jest kultywowanie oraz popularyzowanie tradycji związanej z niematerialnym dziedzictwem kultury terenów górskich jakim jest śpiew, gwara, taniec i muzyka ludowa. Gwarę sromowską na konkursie zaprezentowali: Anna Kozub, Józefa Sproch, Sara Janczy, Aleksandra Gabryś, Aleksandra Górecka, Martyna Kobylarczyk, Katarzyna Janczy, Gratulujemy Martynie i Katarzynie I miejsca w kategorii gawędziarz i zakwalifikowanie się do udziału w 55 Sabałowych Bajaniach w Bukowinie Tatrzańskiej. Aleksandrze Gabryś II miejsca w kategorii gawędziarz i Sarze Janczy wyróżnienie w kategorii recytator. Gratuluję, dzięki Wam nasza tradycja i gwara nie zaginie. (J.K)

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. dh. Olgi Małkowskiej w Sromowcach Wyżnych
    • (+18) 262-97-02
    • Szkoła Podstawowa im. dh. Olgi Małkowskiej 34-443 Sromowce Wyżne, Nad Zalew 12 Poland
    • e-puap - /spsromowcewyzne/SkrytkaESP