• Witaj majowa jutrzenko!

05.05.2021

Jak każdego roku, pierwsze trzy dni maja to święta państwowe. 1 maja to Święto Pracy, inaczej Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. Z kolei 2 maja to Dzień Flagi. Święto to wprowadzone zostało do kalendarza w 2004 r. Tego dnia na wielu polskich domach powiewa biało-czerwona flaga. Natomiast 3 maja jest świętem państwowym na pamiątkę uchwalenia w 1791 r. Konstytucji 3 Maja. Była ona pierwszą w Europie i drugą na świecie, niezwykle postępową konstytucją, która stała się symbolem historyczno-narodowym. Kolejne rocznice jej uchwalenia były okazją do zamanifestowania wolności narodu względem obcej władzy czy suwerenności społeczeństwa wobec rządzących.  Z okazji świąt majowych uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Zdjęcie z flagą”. Uczniowie wykazali się pomysłowością, pozując z biało-czerwoną na tle naszych pięknych krajobrazów. Efekty ich prac można było obejrzeć podczas  akademii.

M.R.